2016

Tím PEVŠ, VŠVU, TUKE

 

Dizajn na kolesách sa v roku 2016 konal v Košiciach, kde záštitu nad projektom prevzala košická Tabačka. Tím lektorov tvorili Peter Liška a Tomáš Klepoch z odboru Dizajn médií na bratislavskej Paneurópskej vysokej škole a Samuel Čarnoký z Katedry dizajnu na TUKE.

Účastníkmi boli študenti z viacerých vysokých škôl zameraných prednostne na dizajn alebo výtvarné umenie: Vysoká škola výtvarných umení, Paneurópska vysoká škola (obe Bratislava) a Fakulta umení TU v Košiciach.Študenti sa počas workshopov rozdelili do troch tímov. Každý tím dostal za úlohu riešiť zadanie jednej organizácie.

Do tohtoročného projektu sa prihlásilo viacero organizácií. Napokon boli kvôli limitovanej kapacite zo zapojených neziskoviek vybrané tri subjekty, pôsobiace v Košiciach. Išlo o organizácie Usmej sa na mňa, Pomocná ruka a HUBa.

 

Podpora

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tabačka Kulturfabrik

mediálny partner Košice:DNES

 

Výzva

Chceme vám darovať dobrý dizajn!

Ak máte neziskovú organizáciu, ste združenie dobrovoľníkov, pracujete pre charitatívny projekt a ocenili by ste pomoc s komunikáciou a vizuálnou identitou, máte jedinečnú príležitosť byť prvými klientmi nádejných grafických dizajnérov. Projekt Dizajn na kolesách je úspešnou celoslovenskou študentskou aktivitou, ktorá vylepšuje staré a prináša nové riešenia grafického dizajnu tam, kde je najviac potrebný.

Vaším jediným vkladom bude stretnutie so študentami a krátke predstavenie vášho projektu či organizácie. Prihláste sa jednoducho zaslaním e-mailu s krátkym popisom vašich aktivít.