Košice – OZ Haliganda

Občianske združenie Haliganda funguje už osem rokov a jeho hlavnou náplňou bolo riešiť potreby rodín s malými deťmi. Momentálne prechádza zmenou a chce sa stať otvorenejšou platformou a rozšíriť svoje ciele na širšiu komunitu. Názov Haliganda vychádza zo seriálovej rozprávky zo 70. rokov, v ktorej hlavní hrdinovia hľadali zasľúbenú zem Haliganda. V tejto vysnívanej krajine nikto nemusel nič robiť a pečené holuby padali z neba priamo do úst. 

Haliganda je zázračná krajina, kde z púčikov vyrastú dospelé stromy. Nové logo vychádza z tradície pôvodného loga, ale je upravené tak, aby komunikovalo so všetkými cieľovými skupinami a prezentovalo rast.

Vizuálnu identitu občianskeho združenie Haliganda sme vytvorili v spolupráci so študentami z FU TUKE: Jana Nováková a Martin Jankura 

Navrhli sme predtlačený plagát do ktorého je možná dodatočná tlače textu na laserovej tlačiarni. Predelením veľkého plagátu formátu A3 vzniknú dva menšie plagáty veľkost A4.

Program je taktiež predtlačený a každý mesiac sa dotláča program na daný mesiac. Skladá sa na malý formát A6, vhodný do kabelky. 

Exteriérový priestor Materského centra Haliganda je potrebné otvoriť. Dnešná malá bránička, hneď pri kostole, priestor uzatvára. Ľudia sa necítia “pozvaný”. Navrhujeme odstrániť malú nenápadnú bráničku a vytvoriť novú väčšiu, ktorá bude bližšie k chodníku. Nová brána ihriska je z dosiek smrekového dreva s povrchovou úpravou. Bránička je posuvná pomocou systému koľajničiek a koliesok.

Na novú bránu nadväzujú aj prenosné tabule „Stromčeky“ zo smrekového dreva, upravené tak, aby sa na ne dali fixkou písať aktuálne informácie. Stromček je možné zapichnúť kdekoľvek na ihrisku a je možné ho premiestňovať a používať na rôznych akciách v meste. 

Nástenka na stene v herni Materského centra Haliganda je vytvorená pomocou zelenej syntetickej šnúry natiahnutej na ukotvených kovových očkách. Informácie sú roztriedené podľa druhu informácií pomocou farebného papiera a pripevnené na nástenke pomocou štipcov v tvare stromčekov.