2015

Tím PEVŠ, VŠVU, TUKE

Projekt sa v roku 2015 odohrával počas desiatich dní v novembri (1. – 9. 11.) Tím bol zložený z troch profesionálnych lektorov (spomedzi nich aj pôvodných zakladateľov projektu) a účastníkov - aktuálnych študentov grafického dizajnu na rôznych vysokých školách (Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave - odbor grafický dizajn a Paneurópska vysoká škola - odbor dizajn médií). Prebiehal pod pedagogickým vedením Tomáša Klepocha, Petra Lišku a Braňa Matisa. Okrem tvorby návrhov pre jednotlivých klientov a stretnutí s nimi mali študenti možnosť spoznať prácu kultúrneho centra (Stanica Žilina-Záriečie), absolvovali komentované prehliadky miestnych galérií (Nová Synagóga, Plusmínusnula galéria) a dostali možnosť naučiť sa pracovať so sieťotlačou pri potlači propagačných tričiek Dizajn na kolesách.

Podpora

Hlavný partner projektu: Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Výzva

Chceme vám darovať dobrý dizajn!

Ak máte neziskovú organizáciu, ste združenie dobrovoľníkov, pracujete pre charitatívny projekt a ocenili by ste pomoc s komunikáciou a vizuálnou identitou, máte jedinečnú príležitosť byť prvými klientmi nádejných grafických dizajnérov. Projekt Dizajn na kolesách je úspešnou celoslovenskou študentskou aktivitou, ktorá vylepšuje staré a prináša nové riešenia grafického dizajnu tam, kde je najviac potrebný.

Vaším jediným vkladom bude stretnutie so študentami a krátke predstavenie vášho projektu či organizácie. Prihláste sa jednoducho zaslaním e-mailu s krátkym popisom vašich aktivít.