2008

 

DNK 2008 International

Tento rok je pre nás výnimočný - Dizajn na Kolesách sa stane medzinárodným! Uvedomujeme si, že sviežosť projektu zabezpečíme len vtedy, ak neostane záležitosťou len nás šiestich. Chceme, aby fungoval ako vírus a šíril sa bez ohľadu na geografické hranice. 
Tento rok strávime spoločný týždeň s kolegami z čiech (Univerzita T. Bati, Zlín) a Poľska (Akademia sztuk pieknych, Katowice), aby sme ich oboznámili a zasvetili s praktikami DNK a pripravili ich na všetky úskalia projektu. Po absolvovaní nášho spoločného týždňa by mali byť dostatočne vyzbrojení a pripravení šíriť poslanie projektu vo svojej vlasti. 

Našu základňu, Stanicu Záriečie, opustíme na tri dni, aby sme strávilii najintenzívnejšiu časť práce ia v Hoštetíne (Eko dedinka), Spišskej Kapitule (projekt nízkorozpočtových slamenohlinených domov pre rómov) a Banskej Štiavnici (občianske združenie pre integráciu rómov). Všetok nazbieraný materiál a prácu prinesieme naspäť na Stanicu, kde pripravíme komplexné a prehľadné dizajnmanuály. Tie budú obsahovať nápady a riešenia, ale hlavne hotové aplikácie, ktoré budú klienti používať na spropagovanie a komunikáciu vlastných projektov. 

Čerstvé zážitky z workshopu exkluzívne na Žilinskej Pecha Kucha Night v piatok 26.9.

 
 

Výzva

Chceme vám darovať dobrý dizajn!

Ak máte neziskovú organizáciu, ste združenie dobrovoľníkov, pracujete pre charitatívny projekt a ocenili by ste pomoc s komunikáciou a vizuálnou identitou, máte jedinečnú príležitosť byť prvými klientmi nádejných grafických dizajnérov. Projekt Dizajn na kolesách je úspešnou celoslovenskou študentskou aktivitou, ktorá vylepšuje staré a prináša nové riešenia grafického dizajnu tam, kde je najviac potrebný.

Vaším jediným vkladom bude stretnutie so študentami a krátke predstavenie vášho projektu či organizácie. Prihláste sa jednoducho zaslaním e-mailu s krátkym popisom vašich aktivít.